آموزش فلوت کرج

آموزش فلوت در کرج در آموزشگاه موسیقی ملودی. در ادامه توضیحاتی در مورد سازشناسی ارائه می شود.

آموزش فلوت و سازنشاسی فلوت

در صورتی که با تلفن همراه وارد شدید، جهت اجرای فایل صوتی بر روی listen in browser بر روی ابزار صوتی در پایین اشاره نمایید

ساز شناسی فلوت کلیددار

فلوت سازی است از خانواده آلات موسیقی بادی چوبی…در این مقام سخن را روی با سازی است که با نام فلوت در ارکسترهای کنونی مشارکت دارد…فلوت بر دو نوع است: یک نوع فلوتی است که از راس نای در آن می دمند و دارای یک زبانه است که فرانسوی ها به این ساز فلوت اَبِک و انگلیسی ها به آن رکوردر و آلمانیها بلوک فلوته یا سیه نای می گویند.

آموزش فلوت کرج

نوع دوم فلوت

نوع دوم فلوتی است که نوازنده به طور مورب آن را بر لب می گذارد و از سوراخی که بر بدنه فوقانی ساز تعبیه شده است در نای می دمند. فلوتی که هم اکنون در ارکسترها رواج دارد از این نوع است که به آن فلوت بوم Bohm می گویند.

نام تئوبالد بوم فلوت نواز نامدار و توانای آلمانی که به سال 1794 زاده شد و به سال 1881 میلادی درگذشت چنان با تاریخ این ساز همراه است که گویی هرگز از آن جدا نخواهد شد.

بوهم به سال 1832 در ساختمان فلوت- ابوا- کلارینت و باسون تغییراتی داد که بیش از یک قرن به کار بسته می شد.

آموزش فلوت کرج در آموزشگاه موسیقی ملودی

درباره ما

فلوت بوم

فلوتی که امروزه در دست نوازندگان است موسوم به فلوت بوم است. با اینکه این ساز در ارکستر جزو سازهای بادی چوبی به شمار می آید ولی از نقره و ورشو هم ساخته می شود.

درازای فلوت بوم بین 66 تا 67 سانتیمتر است. ساختمان آن در شکل متفاوت عبارت است از یک استوانه باز و تعدادی سوراخ و یک استوانه کوتاه که فقط یک سوراخ برای دمیدن دارد.

از اساتید آموزشگاه موسیقی ملودی بیشتر بدانید

این استوانه کوتاه بر راس استوانه بلند قرار می گیرد و قابل تعویض و یا پایین و بالا بردن است. در نوعی از فلوت بوم سوراخ دمیدن به نحوی درست شده که نوازنده می تواند با به گردش در آوردن پلاک روی سوراخ ثقبه دمیدن را گشاد و تنگ کند و بالطبع ارتعاشات خاصی به لحن بدهد…

از سایت linkedin آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید

قطع نظر از فلوت بوم این ساز با اندک اختلاف در  محل دمیدن تعداد کلیدها تعداد سوراخ ها درازای استوانه درازای محل دمیدن و زبانه نای نام های گوناگونی داشته است. چنانکه فرهنگ ریمان نوشته است این نام ها عبارتند از:

فلوت یک زبانه- فلوت راست- فلوت انگلیسی(رکوردر) پلوک فلوته- اشوگل- اشنابل فلوته- فلوت تراورسی یر- فلوت آلمانی- کر فلوته- فلوتو تراورسو…از قرن 15 تا 17 میلادی در آلمان انواع فلوت ها با نام های فلوت سپرانو- فلوت آلتو- فلوت باس ساخته شد.

در 1918 میلادی خانواده فلوت به نه عدد بالغ گردید…”—فرهنگ سازها/حسینعلی ملاح—

با اشاره بر روی لینک زیر به منوی ساز شناسی بازگردید

ساز شناسی

آموزشگاه موسیقی ملودی

Call Now Buttonتماس بگیرید!