آیناز مقدم (پیانو)

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج گوهردشت زیر نظر استاد آیناز مقدم

آموزش پیانو در کرج گوهردشت در آموزشگاه موسیقی ملودی تخصصی ترین آموزشگاه موسیقی در کرج

آموزش پیانو در کرج با آموزشگاه موسیقی ملودی توسط استاد آیناز مقدم : ایشان نوازندگی پیانو را از سن 10 سالگی نزد خانم جابری از شاگردان استاد حنانه آغاز نمودند.

آموزش پیانو در کرج

از دیگر اساتید ایشان می توان به آقای مهرداد مرادی و استاد رضا طاهری اشاره کرد. همچنین ایشان فارغ التحصیل رشته موسیقی در گرایش نوازندگی موسیقی جهانی(پیانو) از دانشگاه هنر می باشند.

از دیگر سوابق هنری ایشان می توان به کسب دو مقام اول و دوم جشنواره موسیقی سال 84 و 85 استان زنجان اشاره کرد.

خانم آیناز مقدم در موسیقی کودکان نیز تخصص داشته و در آموزشگاه موسیقی ملودی به عنوان مدرس موسیقی کودکان در گرایش تدریس غیر مرتبط تخصصی و ریتمیک کودکان، مشغول به همکاری می باشند.

لازم به ذکر است متد آموزشی ایشان در موسیقی کودکان، متد خانم سودابه سالم بوده که یکی از بهترین متدهای آموزشی در زمینه موسیقی کودکان در ایران می باشد که ایشان زیر نظر مستقیم خانم سودابه سالم دوره های آموزشی موسیقی کودکان را گذرانده اند.

درباره ما

کلاس پیانو چگونه است؟ 

نحوه برگزاری کلاس پیانو بدین گونه است که کلاس ها به صورت خصوصی برگزار می شود و استاندارد دوره آموزش 30 دقیقه در هفته است. در آموزش پیانو باید به موارد زیر دقت نمود که ابتدا می بایست با اصول بنیادین و تئوری موسیقی در حد پایگی آشنایی پیدا کرده و در نهایت بر اساس رده سنی هنرجویان با کتاب هایی از جمله بیر- چهل آهنگ -سی آهنگ- جان تامسون- مایکل آرون- طی دوره نمود.

پس از سپری شدن دوره مبتدی بر اساس علایق هنرجویان گرایش های مورد نظر انتخاب شده و در آن به ادامه آموزش پرداخته خواهد شد لازم به ذکر است که کتاب های مرتبط با این دوره نیز بسته به نیاز هنرجویان تعریف می گردد از جمله والس های شوپن – انوانسیون های باخ – سونات های بتهوون و …

در شاخه پاپ کتاب هایی از جمله برترین های پیانو و… مورد آموزش قرار می گیرد.

آموزش پیانو در کرج

تمامی هنرجویان برتر پیانو پس از طی دوره آموزش مقدماتی و در سطح ارائه عملکرد و اجرا می توانند در کلاس های گروهی به عنوان سولیست و یا آکومپانیمان ( همنواز ) شرکت می کنند.

لازم به ذکر است هنرجویان این رشته در مقاطع بالاتر می توانند به موازات شرکت در کلاس های پیانو در رشته هایی چون هارمونی کنتر پوان تئوری موسیقی صدا سازی سلفژ آهنگسازی و… شرکت نمایند که مطمئنا می تواند در عملکرد ساز هنرجویان بسیار نقش مثبتی داشته باشد.

همچنین هنرجویان پیانو می توانند در کلاس های گروه نوازی و اصول اجرای صحنه شرکت نموده و با این دست از اجرا ها نیز آشنا گشته و آموزش های لازم را ببینند.

آموزش پیانو در کرج

برای ساز زدن استعداد لازم است؟ 

ساز زدن نیاز به تکرار و تمرین دارد و اگر که این تمرینات به صورت مداوم انجام پذیرد بازدهی آن بسیار بیشتر از فردی خواهد بود که نبوغ خاصی در این زمینه دارد. چه اینکه وقتی صحبت از زمان تمرین به میان می آید منظور کیفیت و اجرای صحیح تمرین روزانه بر اساس استاندارد های تمرین و اصول اجرایی خواهد بود که استاد در این زمینه به هنرجویان منتقل می نماید

انواع پیانو

پیانو ها به سه دسته کلی تقسیم بندی می گردد که عبارتند از پیانو الکتریک – آکوستیک دیواری و آکوستیک رویال که نوع آکوستیک رویال نیز به سه دسته کوچک متوسط و بزرگ تقسیم بندی می شود.

ویژگی های پیانو الکتریک:

پیانو الکتریک دارای محسنات بسیاری از جمله قیمت پایین تر نسبت به پیانو آکوستیک – عدم نیاز به کوک کردن دوره ای ساز – تعمیر و نگه داری بسیار آسان چه اینکه در نوع الکتریک نیازی به تعمیر و نگه داری دوره ای نخواهد بود – حمل آسان و سبک چرا تمامی قطعات آن به راحتی قابل باز و بسته شدن خواهد بود – دارا بودن ابزار های جانبی بر روی پیانو الکتریک از جمله قابلیت ضبط – مترونوم – قابلیت اتصال به هدفون و سایلنت کردن پیانو – دارای تنظیمات صدا – قابلیت اتصال به کامپیوتر و استفاده از ابزار های نرم افزاری آهنگسازی – کم حجم بودن آن نسبت به پیانو های آکوستیک

آموزش پیانو در کرج

قیمت کلاس پیانو

قیمت کلاس پیانو سالیانه بر اساس نرخ ابلاغی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان تعیین شده و تمامی آموزشگاه موظف به رعایت مفاد دریافت شهریه از جمله نرخ ابلاغی می باشند. لذا این هزینه همواره به صورت سالیانه افزایش خواهد داشت.

آشنایی مختصر با پیانو

در نت خوانی ساز پیانو از دو کلید موسیقی استفاده می گردد که یکی کلید فا و دیگری کلید سل خواهد بود. هنرجویان این رشته می بایست توانایی خواندن هر دو کلید را به صورت همزمان داشته باشند. پیانو یکی از شاخص ترین ساز هایی است که بیشترین گستره صدایی را در بین ساز های کلاسیک غربی دارد. همچنین پیانو از سه پدال جهت ایجاد تنوع صدایی و یا ایجاد نوع صدای خاص از لحاظ امتداد صدا و یا خفه کردن صدا و نیز ایجاد حالت های خاص صوتی استفاده می نماید.

آموزش پیانو در کرج

در پیانو های آکوستیک چکش هایی جهت ضربه زدن بر روی سیم وجود دارد که به فشار دادن کلاویه خاص چکش آن نیز متعاقبا بر روی سیم مورد نظر ضربه وارد خواهد کرد.

در پیانو های آکوستیک دیواری سیم ها به صورت عمودی و در پیانو های آکوستیک رویال سیم ها به صورت افقی در ساز تعبیه شده اند. همچنین کوک پیانو آکوستیک نیاز به مهارت داشته و اشخاصی که این گونه از پیانو ها را کوک می کنند دارای تخصص در این زمینه می باشند و اشخاصی که نوازنده این ساز هستند الزاما مهارت در کوک این ساز را نداشته و مهارت کوک در پیانو آکوستیک به عنوان یک تخصص شناخته می شود.

آموزش پیانو در کرج

با ما از طریق لینک زیر در تماس باشید

تماس با ما

آموزش پیانو در کرج گوهردشت

از سایت linkedin آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید

آموزشگاه موسیقی در کرج گوهردشت