سیامک عزیزی (گیتار کلاسیک)

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

آموزش گیتار کلاسیک در کرج گوهردشت در آموزشگاه موسیقی ملودی زیر نظر استاد سیامک عزیزی. ایشان یادگیری گیتار را نزد استاد رحمان منش از کودکی آغاز و در ادامه مسیر آموزشی از آموزش های استاد سخایی بهره مند گشت. از جمله دیگر اساتیدی که ایشان دوره های گیتار را نزد ایشان فرا گرفتند می توان به اساتید آقایان افشین باقرپور – جنانی – فرشید اعرابی و… اشاره کرد. ایشان همچنین مدرس در گرایش های گیتار پاپ و گیتار الکتریک در کرج نیز می باشند.

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

از دیگر رزومه های ایشان می توان به تحقیق و در حال تالیف کتاب آموزش گیتار الکتریک – شرکت در مستر کلاس های مختلف گیتار کلاسیک و گیتار الکتریک – اجراهای متعدد در تهران و کرج – فراگیری و تحقیق در مکاتب مختلف گیتار الکتریک و… اشاره کرد.

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

 

آموزش گیتار کلاسیک در کرج در آموزشگاه موسیقی ملودی

گیتار در سبک ها و مکاتب مختلف آموزش داده شده و اجرا می گردد. از جمله سبک های گیتار می توان به گیتار پاپ، گیتار فلامنکو و گیتار کلاسیک اشاره کرد. در گیتار کلاسیک آموزش بر اساس رپرتوار موسیقی کلاسیک غربی در گرایش گیتار به هنرجویان ارائه می گردد. در این سبک نوع قطعاتی که اجرا می گردد منحصر به فرد بوده و قطعات منطبق بر اساس مکتب موسیقی کلاسیک غربی طراحی شده است و هنرجویان می بایست که بر اساس الگوی تعریف شده مسیر آموزشی را طی نمایند.

آموزش گیتار الکتریک در کرج

کتاب های گیتار کلاسیک

از جمله کتاب های گیتار کلاسیک که بسیار در ایران و خارج از کشور مورد استقبال قرار گرفته است می توان به گیتار آکسفورد اشاره کرد که در چند جلد ارائه می گردد و هنرجویان می بایست به ترتیب دروس ارائه شده در این کتاب مسیر آموزشی را طی نمایند. هرچند کتاب های دیگری نیز در این راه به هنرجویان پیشنهاد و یا ارائه می گردد. لذا کتاب آموزش گیتار کلاسیک منحصر به گیتار آکسفورد نبوده و خصوصا در دوره متوسطه و عالی بسیاری دیگر از کتاب های گیتار کلاسیک در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت. هرچند لازم به یادآوری است که در طی دوره آموزشی از کتاب های کمک آموزشی و تکنیکی نیز بنا به صلاح دید اساتید استفاده می گردد.

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

از بخش های متنوع بلاگ آموزشگاه موسیقی ملودی دیدن نمایید

 مدت زمان یادگیری گیتار کلاسیک

مدت زمان یادگیری گیتار کلاسیک و البته ساز های دیگر به دو عامل اصلی علاقه و تمرین بستگی دارد و صد البته که استمرار در ادامه کلاس های آموزشی نیز بسیار اهمیت دارد. اما در کل می توان زمان تقریبی 4 ماه ابتدایی را برای فراگیری قطعات ابتدایی در نظر گرفت و به مرور زمان به مسائل تکنیکی نوازندگی پرداخته شده و در طول زمان مذکور هنرجو می تواند قطعات را با پیچیدگی های بیشتری اجرا نماید که طول کل دوره را حدودا 5 سال در نظر گرفت که البته این بدان معنا نیست که پس از 5 سال کل دوره های آموزشی در این سبک به پایان خود رسیده است بلکه مسیر آموزشی تا سال های سال می تواند استمرار داشته باشد و هنرجو با مکاتب مختلف در گیتار کلاسیک آشنا گردد.

از اساتید آموزشگاه موسیقی ملودی بیشتر بدانید

هزینه کلاس گیتار کلاسیک

هزینه کلاس گیتار کلاسیک به مانند دیگر کلاس ها بر اساس نرخ و مبلغ ابلاغی از ارگان های ذی ربط از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمامی آموزشگاه های موسیقی به صورت سالیانه ابلاغ می گردد که تمامی آموزشگاه های موسیقی از جمله آموزشگاه موسیقی ملودی موظف به رعایت مفاد آن ابلاغیه و اخذ نرخ و شهریه مصوب خواهد بود. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با آموزشگاه موسیقی ملودی از طریق بخش تماس با ما در تماس باشید.

تفاوت گیتار کلاسیک و گیتار پاپ

تفاوت گیتار کلاسیک و گیتار پاپ در چند ویژگی می توان عنوان کرد. طول دوره آموزشی – نوع و نحوه آموزش – کتاب های آموزشی در این دو گرایش. به طور کلی معمولا هنرجویانی که آشنایی با گیتار کلاسیک داشته و در دوره های گیتار کلاسیک شرکت کرده اند به راحتی می توانند دوره گیتار پاپ را به سرعت طی نمایند. اما عکس این عمل معمولا دشوار تر خواهد بود. در گیتار پاپ معمولا تمرکز بر آکورد و نحوه گرفتن آکوردهای مختلف است اما در گیتار کلاسیک علاوه بر تسلط کامل بر آکوردهای معمول، بحث ریتم به تفسیر مورد بحث و بررسی قرار گرفته و بحث ملودی نیز مطرح خواهد شد که نوع آموزش در گیتار کلاسیک از پیچیدگی های بیشتری نسبت به گیتار پاپ برخوردار خواهد بود.

قیمت گیتار

قیمت گیتار با توجه به نوع مرقوبیت ساز از جمله نوع چوب به کار رفته در ساخت آن – شخص و یا شرکت سازنده آن، شیوه و نوع ساخت آن می تواند مورد بررسی قرار بگیرد. در انواع گیتار شاخصه های مهمی وجود دارد که بسیار در نوع قیمت آن تاثیر گذار است. از جمله این موارد می توان به نوع سیم های بکار رفته در آن نیز اشاره کرد. از دیگر موارد نوع ساخت و اتصال دسته ساز به بدنه اصلی است. از دیگر موارد می توان به نوع اتصال و یا پل های پشتی به کار رفته در ساز است چه اینکه حتی نوع قوس صفحه پشتی گیتار نیز در این مهم بسیار بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

گیتار کودکان

گیتار کودکان از جمله دوره های بسیار جذاب برای کودکان است که بسیار مورد پیشنهاد واقع می گردد. البته لزوم این مهم علاقه کودک به ساز گیتار و نیز استمرار عمل و اطمینان از علاقه مند بودن کودک به این ساز است. گیتار کودکان بنا به جسه کودک معمولا دو چهارم ( نصف ابعاد گیتار های رایج) و سه چهارم پیشنهاد می گردد.

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

آموزش گیتار کلاسیک در آموزشگاه موسیقی ملودی تخصصی ترین آموزشگاه موسیقی در کرج گوهردشت

از ویدئوهای متنوع آموزشگاه موسیقی ملودی در شبکه آپارات نیز دیدن نمایید

درباره ما بیشتر بدانید