آهنگ پدرخوانده God Father

آهنگ پدرخوانده God Father ساخته نینو روتا. در ادامه توضیحاتی در مورد این موسیقی ارائه خواهد شد.

در صورتی که با تلفن همراه وارد شدید، جهت اجرای فایل صوتی بر روی listen in browser بر روی ابزار صوتی در پایین اشاره نمایید

آهنگ پدرخوانده God Father

آهنگ پدرخوانده God Father که آهنگساز آن نینو روتا (به ایتالیایی: Nino Rota) زادهٔ ۳ دسامبر۱۹۱۱- درگذشت ۱۰ آوریل ۱۹۷۹ آهنگ‌ساز و پیانیست مشهور ایتالیایی است.

او بیشتر به‌خاطر آثارش در زمینهٔ موسیقی متن فیلم و به‌خصوص همکاری‌هایش با فدریکو فلینی شناخته شده‌است. وی همچنین تم معروف پدر خواندهٔ فرانسیس فورد کاپولا و موسیقی ۲ فیلم از فرانکو زفیرلی که برمبنای آثار شکسپیر ساخته شدند، نیز هست.

از سایت pinterest آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید

نینو روتا تا پایان عمرش مشغول آهگسازی بوده که عمده این آهنگ‌ها برای سینما و فیلم‌ها بوده. وی برای بیش از ۱۵۰ فیلم ایتالیایی و بین‌المللی در دوره زمانی دهه ۱۹۳۰ تا پایان عمرش – ۱۹۷۹ – آهنگ ساخت؛ که به‌طور میانگین یعنی ۳ آهنگ در هر سال در بازه زمانی ۴۶ ساله.

پر مشغله‌ ترین سال‌های فعالیت روتا در بین دهه ۱۹۴۰ تا اواسط دهه ۱۹۵۰ بود که وی در هر سال به‌طور میانگین ۱۰ آهنگ می‌ساخت؛ رکورددار این دوره، سال ۱۹۵۴ است که در آن نینو روتا ۱۳ آهنگ مختلف را ساخت.

روتا علاوه بر آهنگ‌سازی فیلم، ۱۰ اپرا، ۵ باله و تعدادی آثار دیگر برای ارکستر و کُر نوشته‌است. در حوزه تئاتر نیز روتا سابقه همکاری با چند هنرمند برجسته را در کارنامه هنری خود دارد.

بازگشت به منوی قبل- بر روی لینک زیر اشاره کنید

آهنگ فیلم

از دیگر آثار وی می توان به :آمارکورد-آنا –ارواح رم-ارواح مردگان-بوکاچو ۷۰-پدرخوانده-پدرخوانده: قسمت دوم-پدرخوانده: قسمت سوم-توفند –جاده-جزیره آرتورو-جنگ بزرگ –جنگ و صلح –جولیتای ارواح-خودشه… آره! آره!-دختر خوشگل رم-دو شاهی امید-رام کردن زن سرکش-رم –روکو و برادرانش-رومئو و ژولیت –زندگی سگی –زندگی شیرین-ساتیریکون فلینی-شب‌های روشن- شب‌های کابیریا-شوهران جوان-شیخ سفید-ظهر بنفش-عشق و آشوب-فورتونلا-قهرمان زمین ما-کازانووای فلینی-گوشه‌نشینان آلتونا –مافیایی-مرد، زن و پول-مرگ بر روی نیل –واترلو-والنتینو: آخرین امپراتور-ولگردها –هشت‌ونیم-همیشه بهار است – یوزپلنگ — این لیست از سایت ویکی پدیا استخراج شده است)

آهنگ پدر خوانده

با ما از طریق لینک زیر در تماس باشید

تماس با ما

آموزشگاه موسیقی در کرج گوهردشت

از بخش ساز شناسی نیز دیدن نمایید

Call Now Buttonتماس بگیرید!