نوید امینی (سلفژ)

کلاس سلفژ در کرج

کلاس سلفژ در کرج

کلاس سلفژ در کرج گوهردشت و کلاس صدا سازی در کرج زیر نظر استاد نوید امینی فارغ التحصیل رشته موسیقی و دانش آموخته برگزیده هنرستان موسیقی. ایشان نزد اساتید فریبرز عزیزی بهروز همتی حسین علیزاده و محمد رضا لطفی و … در گرایش موسیقی فعالیت نموده و در گرایش سلفژ صداسازی و آواز نیز نزد اساتید کشوری دوره های حرفه ای را گذرانده اند… همچنین ایشان مبتکر دوره های سلفژ و صداسازی به شیوه ی نوین و برای اولین بار با متد آمریکا در ایران می باشند.

کلاس سلفژ در کرج

از دیگر فعالیت های ایشان در عرصه موسیقی و آهنگسازی می توان به آهنگسازی موسیقی فیلم مستند و تاتر- ضبط آلبوم های متعدد و نوازندگی در این آلبوم ها – مقام برگزیده موسیقی تاتر فجر – استاد دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران – – مدیریت بخش موسیقی مرکز حوزه هنری کرج به مدت 2 سال – استاد آموزشگاه های تهران، کرج و بسیاری دیگر از فعالیت های ایشان که بسیار ارزشمند می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از رزومه ایشان می توانید بر روی لینک آموزش صدا سازی در کرج اشاره نمایید.

کلاس سلفژ در کرج

چرا سلفژ را باید یاد بگیریم

سلفژ درسی است بسیار مهم و جزو مباحث پایه ای در تمامی گرایشات موسیقی می باشد. به نوعی تمامی هنرجویان می بایست دوره های سلفژ را طی نمایند اما مساله اساسی این است که معمولا سلفژ و مباحث آن به طور ناخودآگاه در طی دوره ساز تخصصی فرا گرفته می شود. فارغ از مباحث تکنیکی در سلفژ که در کلاس های سلفژ به طور جداگانه به تمامی هنرجویان آموخته می شود، در گذر از دوره های ساز تخصصی با توجه به آشنا شدن گوش و درک صحیح از نت و صداهای موسیقیایی، هنرجویان به طور ناخودآگاه با مباحث سلفژ و اینکه چگونه صداهای صحیح را از ناصحیح تشخیص دهند درگیر خواهد شد.

اما نکته مهم این است که در صورت آموختن دوره ها و تکنیک های سلفژ به موازات کلاس های عملی و ساز، هنرجویان مسیر راحتتری را نسبت به اینکه دوره های سلفژ را طی ننمایند خواهند داشت. به عنوان مثال در صورتی که هنرجوی ویولن در بدو کلاس های عملی و به موازات آن کلاس های سلفژ را طی نماید در نواختن ویولن و نیز درک مناسب از پرده گیری های ویولن بسیار زودتر از حد انتظار به نتیجه خواهد رسید.

کلاس سلفژ در کرج

آیا حتما باید کلاس سلفژ بروم ؟

این سوالی است که بسیاری از هنرجویان می پرسند. پاسخ این پرسش خیر است. اما همانطور که در بند پیشین بدان اشاره شد اگر هنرجویان به موازات کلاس عملی خود در تمامی گرایش ها خصوصا ساز های بادی و نیز سازهایی که فاقد پرده بندی فیزیکی بر روی ساز خود هستند بتوانند این دوره ها را طی نمایند مسیر هموارتری نسبت به هنرجویانی که این دوره ها را طی نمی نمایند خواهند داشت.

از بخش های متنوع بلاگ آموزشگاه موسیقی ملودی دیدن نمایید

کلاس سلفژ در کرج

کلاس سلفژ چقدر طول می کشد ؟

دوره های کلاس سلفژ بر عکس دوره های ساز کلاس ها و مدت زمان مشخصی را دارد. هر چند پس از اتمام کلاس های سلفژ مطلب پیوست آن دیکته موسیقی است. در صورتی که هنرجویان این گرایش تمرینات مستمر و نیز مسیر درستی را در این کلاس ها با توجه به نکاتی که استاد بدان متذکر می شود طی نماید معمولا پس از 2 سال کل دوره تمام شده و می توانند دوره پیوست آن یعنی دیکته موسیقی را نیز بگذرانند. هرچند نیاز به یادآوری است که با توجه به خاص بودن مطالب سلفژ و درگیر نبودن هنرجویان این کلاس با ملودی به مانندی که در کلاس عملی ساز با آن درگیر هستند شاید کمی خسته کننده و یا طولانی به نظر برسد اما با توجه به اهمیت موضوع سلفژ و طی دوره آن و درک مناسب از روند کلاس توسط هنرجویان می توان زمان کلاس سلفژ را کوتاه و یا بلند متصور شد.

کلاس سلفژ در کرج

با اساتید آموزشگاه موسیقی ملودی بیشتر آشنا شوید

کلاس سلفژ و صدا سازی

از آنجا که استاد نوید امینی مدرس صدا سازی و آواز نیز می باشند، کلاس های سلفژ ایشان از جذابیت خاصی برخوردار بوده و هنرجویان می توانند به موازات کلاس سلفژ از مباحث صدا سازی این استاد نیز بهره مند شوند. البته لازم به ذکر است که معمولا هنرجویانی که در کلاس آواز شرکت می کنند مباحث پایه ای صدا سازی را نیز به موازات کلاس آواز می گذرانند و البته در صورتی که هنرجویان رشته آواز در درک صحیح از صدای ماخذ دچار مشکل بشوند استاد کلاس سلفژ را به موازات کلاس صدا سازی و به صورت تلفیق این دوره با سلفژ کلاس را برگزار خواهند کرد. البته برای آن دست از هنرجویانی که در دوره های ساز تخصصی شرکت دارند برگزاری کلاس صدا سازی ضرورتی نخواهد داشت و تنها به مبحث سلفژ در کلاس پرداخته خواهد شد.

از بخش بسیار جذاب ساز شناسی آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید

هزینه کلاس سلفژ

هزینه تمامی کلاس های موسیقی و نیز کلاس سلفژ با توجه به ابلاغیه ای که سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان به آموزشگاه های موسیقی ابلاغ و اعلام می گردد تعیین می شود و آموزشگاه موسیقی ملودی نیز موظف به رعایت مفاد ابلاغیه از جمله میزان شهریه می باشد. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از طریق لینک تماس با ما با آموزشگاه موسیقی ملودی در تماس بوده و از میزان و هزینه کلاس سلفژ مطلع شوید. لازم به ذکر است که آموزشگاه موسیقی ملودی در هر زمان پاسخگوی متقاضیان ارجمند خواهد بود.

اینستاگرام آموزشگاه موسیقی ملودی

کلاس سلفژ در کرج

کلاس سلفژ در کرج گوهردشت با تخصصی ترین آموزشگاه موسیقی در کرج گوهردشت

کلاس سلفژ و صدا سازی در کرج گوهردشت با آموزشگاه موسیقی ملودی

کلاس سلفژ در کرج گوهردشت