آموزش آواز در کرج

آموزش آواز در کرج زیر نظر استاد امینی از مدرسین پیشکسوت استان البرز در آموزشگاه موسیقی ملودی.

کلاس آواز و تصنیف خوانی با استاد اشرف السادات امینی

آموزش آواز در آموزشگاه موسیقی ملودی

خانم اشرف السادات امینی زیر نظر اساتید برجسته کشوری از جمله اساتید: خانم پریسا – محمد رضا شجریان – محمد رضا لطفی و … فراگیری آواز را آموزش دیده اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز مطالعه رزومه پربار ایشان می توانید از طریق لینک کلاس آواز اقدام نمایید.

آموزش آواز در کرج

آموزش تصنیف خوانی 

آموزش تصنیف خوانی به مانند آموزش آواز دارای مفاد آموزشی است. استاد مربوطه می باید بر روی ردیف آوازی کاملا مسلط بوده تا تصانیف مختلف را با ارجاع به دستگاه مورد نظر تحلیل و بررسی نماید. یکی از بهترین راه کارهای فراگیری آواز ایرانی یا همان آواز سنتی، فراگیری از طریق تصنیف می باشد که بنا به لطافت، سیال بودن متد آموزشی و جذاب بودن آن به عنوان یکی از بهترین راه های آموزش آواز ایرانی در نظر گرفته می شود. استاد اشرف السادات امینی از جمله اساتیدی هستند که در این زمینه تحقیقات بسیاری انجام داده اند و بنا به جد می توان گفت که کلاس تصنیف خوانی و البته آواز ایرانی ایشان یکی از جذابترین دوره های فراگیری موسیقی از لحاظ نوع تعامل و نیز متد آموزشی می باشد.

تصنیف چیست؟

تصنیف چیست؟ تعریف تصنیف در موسیقی ایران ترکیبی از کلام موسیقی است که در یکی از آوازها یا دستگاه های موسیقی کلاسیک ایران ساخته می شود. این فرم در قدیم به نام ترانه یا چکامه یا سرود و امثال آن بوسیله هنرمندانی که هم شاعر بودند و هم موسیقی دان عرضه می گشت. ولی امروزه در موسیقی ملی ما به صورت خاصی جزء دستگاه ها یا آوازها خودنمایی می کند. نمونه ای از تصنیف را می توانید در ویدئو بالا ملاحظه نمایید.

آموزش آواز در کرج

اشعار تصنیف

اشعار تصنیف در گذشته دارای فرم خاصی بوده است اما امروزه از این حالت خارج گشته و معمولا اشعاری که در تصنیف و موسیقی آن به کار می رود بر پایه اشعار کلاسیک و یا ترانه های شعرای فارسی زبان استوار است و دیگر از قالب و فرم مشخصه تصنیف خارج شده است. این امر در در سه دهه اخیر بیشتر قابل لمس است.

آموزش آواز در کرج

کلاس تصنیف خوانی

کلاس تصنیف خوانی به مرور دروس آواز ایرانی و یا تصنیف منحصر نشده و در خلال کلاس بسیاری از تکنیک های آوازی و صدا سازی نیز بررسی می شود. معمولا این کلاس قیدیات کلاس آواز را نداشته. کلاس تصنیف خوانی معمولا کلاسی است که تعامل بین استاد و هنرجو بیشتر در جریان خواهد بود. لذا دروسی که در این کلاس بررسی می شود می تواند بر خلاف کلاس آواز ایرانی توسط هنرجو انتخاب شده و بر روی آن بحث و بررسی انجام شده و مطالب تکنیکال و یا دستگاهی آن توسط استاد بررسی شود.

تصنیف های معروف

از جمله تصنیف های معروف می توان به مرغ سحر ساخته مرتضی خان نی داوود در دستگاه ماهور – سلسله موی دوست در دستگاه سه گاه – شب مهتاب در آواز اصفهان – ای پادشه خوبان – بهار دلکش – ای امان – چه شور ها و… بسیاری دیگر از تصانیف زیبا و ماندگار در موسیقی کلاسیک ایران اشاره کرد.

آموزش آواز در کرج

هزینه کلاس تصنیف خوانی در کرج

هزینه کلاس تصنیف خوانی در کرج در آموزشگاه موسیقی ملودی به مانند دیگر کلاس ها بر اساس نرخ ابلاغی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به صورت سالیانه تعریف شده و به این آموزشگاه ابلاغ می گردد. لذا هزینه هر سال متفاوت خواهد بود که می توانید از طریق لینک تماس با ما می توانید با آموزشگاه موسیقی ملودی جهت اطلاع از هزینه کلاس آواز در کرج و هزینه کلاس تصنیف خوانی در کرج مطلع شوید و یا با شماره 02634218439 در تماس باشید.

آموزش آواز در کرج

آیا تصنیف خوانی سخت است

آیا تصنیف خوانی سخت است؟ این سوالی است که بسیاری از متقاضیان و علاقمندان به گرایش آواز می پرسند. تصنیف خوانی شکل تلطیف شده از کلاس آواز ایرانی است که بسیار جذاب بوده و بسیاری از علاقمندان آواز را به این گرایش جلب کرده است. در تصنیف خوانی الزامی بر دانستن قوانین سفت و سخت کلاس های آواز نیست و هنرجو با دستی بازتر می تواند تمرینات خود را ادامه دهد.

مدت زمان یادگیری تصنیف

مدت زمان یادگیری تصینف و بهتر است بگوییم طول دوره کلاس های تصنیف خوانی از یک ماه تا چند سال متغیر خواهد بود. به نوعی می توان گفت که طول مدت زمان آموزش کلاس تصنیف خوانی بر عکس کلاس های آواز کاملا بستگی به شخص هنرجو و متقاضیان این رشته داشته است. اتمام دوره های کلاس تصنیف خوانی به نوعی تعریف نخواهد داشت. به مانند این است که بگوییم تمامی ترانه هایی که تا به این لحظه سروده شده است را فرا بگیرید! اما شما می توانید ترانه هایی که مورد علاقه شما است که شاید منحصر به 10 ترانه شود را فرا بگیرید.

فرق کلاس تصنیف خوانی با کلاس آواز

فرق کلاس تصنیف خوانی با کلاس آواز در این است که در کلاس های آواز بنا به رپرتوار یا مکتب آموزش استانداری که وجود دارد، دوره های هنرجویان تعریف شده و طول دوره آموزش معمولا چندین سال طول خواهد کشید. در این بین اگر پروسه آموزشی متوقف شود، هنرجو نقصان ارائه کار خواهد داشت و ارائه کار تکمیلی ایشان منوط به استمرار کلاس است. اما در کلاس تصنیف خوانی بدین شکل نبوده. درواقع هر زمانی که پروسه آموزش متوقف شود هنرجویان و متقاضیان این گرایش می توانند آن دروسی که فرا گرفته اند را به طول کامل اجرا نمایند.

آموزش آواز و تصنیف خوانی با آموزشگاه موسیقی ملودی

چرا آموزش آواز و تصنیف خوانی با آموزشگاه موسیقی ملودی. یکی از افتخارات این آموزشگاه همکاری با اساتید فن، مجرب و پیشکسوتی است. تنها مولفه استاد و معلم موسیقی اجرای بسیار عالی نمی باشد، بلکه به غیر از اجرای بسیار عالی که در کار خود باید داشته باشد دانش محیطی و تئوریک گرایش مورد نظر، تعامل مناسب با هنرجویان، فن بیان و روش تدریس استاندارد، اخلاق حرفه ای، سنوات و تجربه تدریس و … علاوه بر مهارت اجرایی باید تمامی مدرسین و اساتید موسیقی داشته باشند. در این بین آموزشگاه موسیقی ملودی با افتخار اعلام می دارد که تمامی مدرسین این آموزشگاه در تمامی مواردی که یک معلم موسیقی می باید در فن و حرفه تدریس دارا باشند را مهیا دارد و این آموزشگاه افتخار همکاری با تمامی این اساتید به نام و پیشکسوت استانی و کشوری را دارد.

درباره ما

از سایت linkedin آموزشگاه موسیقی ملودی دیدن نمایید

استاد آواز ایرانی در گوهردشت کرج

از بخش بلاگ آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید

آموزش آواز در کرج