آموزش تئوری موسیقی در کرج

آموزش تئوری موسیقی در کرج در آموزشگاه موسیقی ملودی زیر نظر استاد روزبه میرزایی فارغ التحصیل رشته موسیقی و استاد دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران. روزبه میرزایی متولد 1360 نوازندگی سنتور را از سن 12 سالگی آغاز و زیر نظر اساتید حمیرا قوامی- رضا شفیعیان- سعید ثابت دوره های سنتور را کامل و سپس از محضر اساتیدی چون سعید لطفی- شریف لطفی- وارطان ساهاکیان استفاده نمود.

آموزش تئوری موسیقی با استاد روزبه میرزایی

آموزش تئوری موسیقی در کرج

آموزش تئوری موسیقی با استاد روزبه میرزایی. از دیگر اساتید ایشان می توان به دکتر ساسان فاطمی- دکتر هومان اسعدی- دکتر سادات افسری و… اشاره کرد. ایشان در حال حاضر مدرس در گرایش های تئوری موسیقی -سلفژ- سنتور- مبانی نظری موسیقی ایرانی و تحلیل ردیف بوده و در دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران نیز در گرایش های مختلف مشغول به تدریس می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رزومه ایشان می توانید بر روی لینک زیر اشاره نمایید

آموزش سنتور در کرج

آموزش تئوری موسیقی در کرج

در ادامه به بخشی از صحبت های ایشان در خصوص تئوری موسیقی توجه فرمایید

 
 
 

 تئوری موسیقی

تئوری موسیقی دانش بنیادین و بحثی نظری در موسیقی است. البته هنرجویان تمامی گرایش ها در دوره های مختلف می بایست در آن شرکت و یا حداقل دانش را در این زمینه کسب نمایند. یکی از اهداف آموزشگاه موسیقی ملودی بالا بردن سطح کیفی هنرجویان در تمامی مقاطع است که دوره تئوری موسیقی نیز به پشتوانه همین سیاست در این آموزشگاه برای هنرجویان به جد پیگیری می گردد.

تئوری موسیقی چیست

تئوری موسیقی چیست؟ بحث تئوری موسیقی مبحثی نظری در موسیقی است که در آن آشنایی کلی با تفسیر و ترجمان صوت و ریتم به زبان موسیقی صورت می گیرد. به نوعی هنرجویان گرایش های موسیقی در صورت داشتن دانش تئوری موسیقی بینشی فراتر در اجراهای خود داشته و عملکرد آنان در ساز تخصصی ایشان به مراتب بهتر و با بیانی شیوا تر صورت می پذیرد. دلیل این مهم نیز در نوع درک هنرجویان به اصوات، ترتیب و نحوه و دلیل چیدمان اصوات به همراه ریتم در کنار یکدیگر است.

اصولا تئوری موسیقی و دیگر مباحث نظری موسیقی در صورت عدم تکرار خیلی زود فراموش می گردد. تنها راه توصیه شده برای هنرجویان جهت ماندگاری مطالب نظری موسیقی تکرار و تمرین زیاد است. البته در آموزشگاه موسیقی ملودی شیوه تدریس و رپرتوار آموزشی به گونه ای طراحی و طرح درس صورت می گیرد. که بتوان هنرجویان را با جذابیت این مطالب آشنا کرده و از طریق جذابیت های لازم و ارائه شده در کلاس بتوان هنرجویان را به تمرین و نیز ماندگاری مطالب در ذهن تشویق کرد.

آموزش تئوری موسیقی در کرج

چقدر طول می کشد تا تئوری موسیقی را یاد بگیریم

چقدر طول می کشد تا تئوری موسیقی را یاد بگیریم؟ مدت زمان کلاس تئوری موسیقی بسته به مقطعی که هنرجو در ساز عملی در آن قرار دارد بین 6 ماه تا 1 سال به طول می انجامد. تئوری موسیقی می تواند به موازات کلاس عملی انجام گیرد. این بدان معنا است که برگزاری این کلاس بنا به نظری بودن مطلب خللی در روند کلاس عملی بوجود نیاورده و بر عکس به کیفیت مطلوبتر کلاس عملی کمک شایانی خواهد کرد.

چه کسانی باید کلاس تئوری موسیقی را بگذرانند

چه کسانی باید کلاس تئوری موسیقی را بگذرانند؟ کلاس تئوری موسیقی در تمامی گرایش ها توصیه می گردد. اما معمولا توصیه بر گذاراندن دوره متوسطه و یا در حین برگزاری دوره متوسطه ساز عملی و سپس ورود به مباحث تئوری موسیقی است. چه اینکه در صورت ورود هنرجویان در سطح ابتدایی به این دوره عملکرد مناسبی از جهت درک و دریافت مباحث ارائه شده در کلاس تئوری موسیقی صورت نخواهد گرفت.

آموزش تئوری موسیقی در کرج

چه سنی برای کلاس تئوری مناسب است

چه سنی برای کلاس تئوری مناسب است؟ معمولا در همه دوره ها در تمامی مقاطع تئوری موسیقی در سطح ابتدایی در همان بدو کلاس به هنرجویان گفته می شود آن هم در حد نیاز هنرجویان و دخالت مبحث تئوری در مبحث عملی است اما ورود به مبحث اصلی تئوری موسیقی را معمولا از رده 15 سال به بالا توصیه می کنند. اما این بدان معنا نیست که به عنوان مثال نمی توان برای کودک 9 ساله این مبحث را عنوان کرد.

بحث و بررسی تئوری موسیقی برای رده سنی پایینتر از 15 سال نیاز به مهارت تدریس خاص داشته و طول دوره در این دست از هنرجویان بلند مدت تر خواهد بود البته گذراندن این دوره برای رده سنی زیر 15 سال به جهت تمرکز بر روی ساز تخصصی و نیز شناخت بهتر فواصل به صورت عملی توصیه نمی گردد اما توصیه اکید بر این است که به جای گذراندن دوره تئوری موسیقی برای رده سنی زیر 15 سال دوره های سلفژ برای ایشان در نظر گرفته شود.

هزینه کلاس تئوری موسیقی

هزینه کلاس تئوری موسیقی به مانند دیگر کلاس ها بوده و نرخ آن با توجه به ابلاغیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان به آموزشگاه های موسیقی ابلاغ می گردد. لذا این آموزشگاه نیز شهریه متعارف و ابلاغی این کلاس را بر اساس نرخ ابلاغی تعریف و دریافت خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از بخش تماس با ما با آموزشگاه موسیقی ملودی در ارتباط باشید.

زمان کلاس تئوری موسیقی

زمان کلاس تئوری موسیقی به صورت استاندارد 1 ساعت می باشد. اما بنا به قاعده ثبت نامی 30 دقیقه ای زمان کلاس ها بر اساس 30 دقیقه لحاظ خواهد شد لذا جهت کسب زمان بیشتر در این دوره می بایست هزینه دو کلاس پرداخت گردد.

آموزش تئوری موسیقی در کرج

کلاس تئوری موسیقی در کرج در آموزشگاه موسیقی ملودی با ارائه متدهای نوین پرورش و آموزش موسیقی. شما در آموزشگاه موسیقی ملودی تئوری موسیقی را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت فرا خواهید گرفت

آموزش تئوری موسیقی در کرج

توضیحات بیشتر را می توانید در شبکه youtube دنبال نمایید