آموزش سازدهنی در کرج

آموزش سازدهنی در کرج گوهردشت در آموزشگاه موسیقی ملودی زیر نظر استاد حبیب دلیری مدرس هارمونیکا ( ساز دهنی ) کارشناسی نوازندگی موسیقی جهانی از دانشگاه هنر.

آموزش-کلاس سازدهنی با استاد حبیب دلیری

حبیب دلیری

حبیب دلیری در سال 1365 در شهر رشت به دنیا آمد. تحصیلات خود را در رشته ­ی گرافیک آغاز کرد و پس از اخذ مدرک دیپلم و کاردانی در این رشته، دوره­ ی کارشناسی خود را در رشته ­ی نوازندگی موسیقی جهانی، ساز تخصصی فلوت، و در دانشگاه هنر تهران پی گرفت.

از دیگر اجراهای زیبای ایشان را در کانال آپارات دیدن فرمایید

کلاس سازدهنی در آموزشگاه موسیقی ملودی

 ادامه رزومه: ایشان دوره ­ی کارشناسی ارشد را در رشته ­ی پژوهش هنر و در دانشگاه تربیت مدرّس به­ پایان رساند. او فعالیت موسیقایی خود را به­ طور حرفه ­ای از سال 1380 آغاز کرد. از همان زمان، هارمُنیکا (سازدهنی) و فلوت ریکُردِر را جزو سازهای تخصّصی خود انتخاب کرد. از سال 1386 نوازندگی حرفه ­ای ساز فلوت کلید دار را نزد دکتر بهار احسانی آغاز کرد و با راهنمایی ایشان، در سال 1387 در رشته­ ی نوازندگی فلوت دانشگاه هنر تهران پذیرفته شد.

آموزش سازدهنی در کرج

ایشان در جشنواره ­ی بین­ المللی موسیقی فجر سال 1387، همراه با گروه موسیقی کولکاپیس (Koolkapitz) به روی صحنه رفت. علاوه بر آن، در طول دوران تحصیل خود، کنسرت­هایی را در دانشگاه هنر تهران برگزار کرده است. او همزمان با اتمام دوره­ی کارشناسی ارشد، گواهینامه­ ی صلاحیت مدرّسی را از دانشگاه تربیت مدرّس دریافت کرد و به­واسطه­ ی فعالیت­های پژوهشی، عضو بنیاد نخبگان کشور شد.

نمونه اجرا

اجرا: سرکار خانم مریم ادیب زاده

مقالات علمی و پژوهشی آقای حبیب دلیری

مقالات پژوهشی آقای حبیب دلیری: یکی از مقالات علمی ـ پژوهشی او با عنوان «رفع شبهاتی درباره­ی زیبایی­شناسی فریتهوف شوآن» در نشریه­ی علمی ـ پژوهشیِ «جاودان­خِرَد» در سال 1398 پذیرش شده است. در حال حاضر استاد حبیب دلیری در آموزشگاه های متعدد کرج، تهران و شهرستان های دیگر مشغول به تدریس در گرایش های ساز دهنی، فلوت کلید دار، فلوت ریکوردر و تئوری موسیقی می باشند.

درباره ما

پیشینه ی هنری استاد حبیب دلیری

– آغاز تحقیق و فعالیت حرفه ای در زمینه ی طراحی و نقاشی از سال 1377.
– آغاز فعالیت موسیقی از سال 1380 با یادگیری مبانی موسیقی و نوازندگی هارمونیکا (سازدهنی) و فلوت ریکوردر.
– شروع به نوازندگی فلوت بوهم (کلیددار) از سال 1386 سپس در سال 1387 با آموزش زیر نظر استاد بهار احسانی.
– شروع به همکاری همکاری با گروه کولکاپیس به عنوان نوازنده¬ی فلوت، ملودیکا و کیبورد از سال 1386.
– اجرا با گروه کولکاپیس (Koolcapitz)در بخش موسیقی پاپ جشنواره¬ی فجر سال 1387.
– مدرس هارمونیکا(سازدهني)، فلوت بوهم، فلوت ریکوردر، تئوری موسیقی و سلفژ در آموزشگاه های موسیقی تهران و کرج.

با ما از طریق لینک زیر در تماس باشید

تماس با ما

هزینه کلاس ساز دهنی در کرج

هزینه کلاس ساز دهنی در کرج بنا به نرخ ابلاغی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هر ساله به آموزشگاه های آزاد هنری ابلاغ گردیده که آموزشگاه موسیقی ملودی نیز بنا به رعایت مفاد قوانین ابلاغی ملزم به رعایت و اخذ این مبلغ تا سقف مجاز ابلاغی خواهد بود.

توضیحاتی در خصوص ساز دهنی – هارمونیکا

 توضیحاتی در خصوص ساز دهنی – هارمونیکا : ساز دهنی یا همان هارمونیکا از ساز های محبوب در بین متقاضیان می باشد. این ساز به دلیل هزینه پایین خریداری و نیز حمل و نقل آسان بسیار پر مخاطب می باشد. ساز دهنی در دو نوع کروماتیک و دیاتونیک در دسترس خواهد بود و بسته به نوع آموزش و نیز تقاضا، این ساز مورد فرا گیری قرار خواهد گرفت.

سازدهنی کروماتیک

سازدهنی کروماتیک گستره عمل بیشتری نسبت به ساز دهنی دیاتونیک داشته و بیشتر مورد تقاضا است. اما باید در نظر داشت که نوع دیاتونیک آن نیز کارایی و عملکرد منحصر به فرد خود را دارا می باشد. در پیوست بند پیشین لازم به توضیح است که ساز دهنی کروماتیک، دارای شستی در کنار ساز است که ایجاد نیم پرده و یا فواصل خاص را در این ساز میسر خواهد ساخت و متعاقبا گستره عمل ملودیک را در این ساز بیشتر خواهد بود.

سازدهنی دیاتونیک

سازدهنی دیاتونیک بنا به محدودیت، این عمل میسر نخواهد بود. هر چند ساز دهنی دیاتونیک نیز کارایی منحصر به فرد خود را داشته و در ضروریات می بایست از نوع دیاتونیک آن استفاده نمود. در آموزش سازدهنی نیز بنا به مشاوره ای که در این خصوص صورت خواهد گرفت، نوع دیاتونیک و یا کروماتیک بسته به نیاز هنرجویان و متقاضیان، مورد آموزش و فرا گیری قرار خواهد گرفت.

مدت زمان آموزش ساز دهنی

مدت زمان آموزش ساز دهنی به مانند ساز های دیگر بستگی تمام به میزان تمرین هنرجو خواهد داشت. لذا مکتب آموزشی این ساز بر اساس رپرتوار کلاسیک می باشد. لازم به توضیح است با شیوه منحصر به فردی که استاد حبیب دلیری در پرورش و آموزش خود لحاظ می نماید، تمامی هنرجویان ایشان پس از مدتی می توانند با تمامی اصول اولیه آشنا شده و موارد حائز اهمیت در اصول نوازندگی را رعایت و اجرا نمایند.

آموزش سازدهنی در کرج

مدت زمان تقریبی آموزش ساز دهنی

مدت زمان تقریبی آموزش ساز دهنی به مانند ساز های دیگر زمانبر خواهد بود لذا مدت زمان تقریبی اولیه جهت فراگیری اصول اولیه بین 3 تا 6 ماه زمان برده و متعاقبا با گذشت زمان و فراگیری اصول اجرایی و تکنیکی بیشتر، نوازندگی و اجرای هنرجویان این گرایش نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد اما حصول نتیجه و نیز انتظار از فراگریری زود هنگام در این ساز و نیز ساز های دیگر، کمی دور از واقعیت است. لذا زمان کلی اتمام دوره های آموزشی بستگی به تمرینات مستمر هنرجویان و علاقه مندان این شاخه خواهد داشت به طوری که با در نظر گرفتن تقریبی روزانه بیش از 30 دقیقه می توان انتظار پیشرفت بسیار زیادی را در مدت زمان کوتاه انتظار داشت.

آموزش فلوت ریکوردر در آموزشگاه موسیقی ملودی

اصول نفس گیری در ساز دهنی

اصول نفس گیری در ساز دهنی : نکته ای که باید در فراگیری این ساز در نظر داشت، نوع فراگیری و مقدمات ابتدایی آن است. سازدهنی بنا به نوع سازبندی، در دسته سازهای بادی قرار گرفته و نتیجتا مقدمات فراگیری این ساز نیز می بایست بر اساس اصول نفس گیری باشد. نفس گیری در تمامی سازهای بادی جزئی از اصول مهم و اولیه آموزش محسوب گشته و ابتدایی ترین دروس در بدو آموزش مختص نفس گیری خواهد بود. لذا هنرجویان این رشته و نیز گرایش های سازهای بادی می باید زمانی را مختص مهارت ها و آموزش های نفس گیری در نظر بگیرند. البته با تمرینات منسجم و مستمر می توان طول مدت زمان آموزش اصول اولیه نفس گیری را کوتاهتر کرد.

چرا ساز دهنی 

ساز دهنی یا هارمونیکا یکی از سازهای بسیار جذاب و پر مخاطب است. سبک بودن، حمل راحت، تعمیر و نگه داری آسان و صدای خاص این ساز، باعث شده است تا هارمونیکا یا ساز دهنی از جمله سازهای محبوب در بین مخاطبان باشد. این بسته به نوع انتخاب دیاتونیک و یا کروماتیک قابلیت اجرایی بسیار مطلوبی را دارا می باشد. همین امر این ساز را در بین ساز هایی با گستره عملکرد بسیار خوب قرار داده است.

آموزش سازدهنی در کرج

قیمت سازدهنی

قیمت سازدهنی به چند عامل بستگی دارد. کروماتیک و یا دیاتونیک آن. کارخانه سازنده و برند. کیفیت صوتی. با توجه به اینکه سازدهنی از جمله سازهای بادی است و دائما با تنفس درگیر بوده لذا بخارات تنفسی که در فضایی تقریبا بسته در جریان است این ساز را در معرض فرسایش زودتری از دیگر سازهای بادی قرار می دهد. خصوصا اینکه این ساز از تیغه هایی در سرتاسر ساز تشکیل شده است. لذا آلیاژ مرغوبی که در ساخت این ساز استفاده می گردد می تواند در قیمت این ساز تاثیر گذار باشد که در این راستا برندهایی که در ساخت هارمونیکا مطرح هستند از کیفیت تیغه و آلیاژ بهتری برخوردار هستند. لذا این امر در قیمت ساز نیز تاثیر گذار خواهد بود.

سازدهنی خوب تهیه کنید

سازدهنی خوب تهیه کنید: بنا به مطالب بند پیشین در صورتی که هارمونیکا (سازدهنی) با برندهای نامعتبر تهیه کنید احتمال فرسایش زود هنگام ساز بیشتر خواهد شد. علاوه بر این کیفیت و جنس صدای خوب نیز می تواند شما را به تمرین بیشتر و متعاقبا ایجاد حس بهتر در نواختن ساز ترغیب نماید. اما مساله این است که ساز هایی با برند خوب معمولا گرانقیمت هستند. لذا توصیه بر تهیه سازدهنی با برند خوب و هزینه کرد معقول است چرا که در نهایت اگر بعد از 2 سال با خرید ساز غیر برند و مطلوب مجبور به تعویض ساز شوید در نهایت مجبور خواهید شد که هزینه کردی مجدد داشته باشید که این همان قیمت اولیه سازدهنی با برند مطلوب خواهد بود. با توجه به نوسانات قیمت و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آموزشگاه موسیقی ملودی در تماس باشید.

آموزش سازدهنی در کرج

چرا آموزشگاه موسیقی ملودی

آموزش سازدهنی با آموزشگاه موسیقی ملودی می تواند تجربه شما را در فراگیری سازدهنی ( هارمونیکا ) دگرگون نماید. مطمئنا با تلاش و استمرار عمل می توانید نتیجه ای فراتر از انتظار خود را در آموزش سازدهنی در این آموزشگاه تجربه نمایید. در این آموزشگاه شما با شیوه ای نوین و تخصصی سازدهنی را فرا خواهید گرفت و در این مسیر همراه شما خواهیم بود.

از بخش بلاگ آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید