آموزش فلوت ریکوردر در کرج

آموزش فلوت ریکوردر در کرج گوهردشت زیر نظر استاد حبیب دلیری. حبیب دلیری فارغ التحصیل کارشناسی نوازندگی ساز جهانی در گرایش فلوت از دانشگاه هنر.همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس.

آموزش فلوت ریکوردر زیر نظر استاد حبیب دلیری

آموزش فلوت ریکوردر در آموزشگاه موسیقی ملودی

آموزش فلوت ریکوردر در آموزشگاه موسیقی ملودی با استاد حبیب دلیری- ایشان اجراهای متعدد در تهران، کرج و شهرستان های مختلف داشته است. نیز شرکت در جشنواره بین المللی موسیقی فجر در سال 1387 همراه با گروه موسیقی کولکاپیس از رزومه های دیگر ایشان است.

آموزش فلوت ریکوردر در کرج

او همزمان با اتمام دوره­ی کارشناسی ارشد، گواهینامه­ ی صلاحیت مدرّسی را از دانشگاه تربیت مدرّس دریافت کرد. به­ واسطه­ ی فعالیت­های پژوهشی، عضو بنیاد نخبگان کشور شد. یکی از مقالات علمی ـ پژوهشی او با عنوان «رفع شبهاتی درباره­ی زیبایی­ شناسی فریتهوف شوآن» در نشریه­ ی علمی ـ پژوهشیِ «جاودان­خِرَد» در سال 1398 پذیرش شده است. آموزش فلوت ریکوردر در کرج.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رزومه ایشان می توانید از بخش اساتید آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید.

آشنایی با فلوت ریکوردر 

فلوت ریکوردر در رده سازهای بادی بوده و در اصل این ساز از جنس چوب ساخته می شود. البته فلوت امروزه از جنس پلاستیک فشرده نیز تهیه می گردد که اغلب فلوت های ریکوردر در بازار از این جنس می باشد. این نوع فلوت از موسیقی بومی حوزه اروپای شمالی وارد عرصه موسیقی امروزی شده است. چه اینکه امروزه به صورت محدود از این نوع فلوت در ارکسترهای مجلسی و سمفونیک نیز استفاده می گردد.

این ساز در محدوده های صوتی سوپرانو، آلتو، تنور و باس موجود است. امروزه سوراخ های این ساز به دو نوع ریکوردر در باروک ریکوردر جرمن تقسیم می شود. همچنین این ساز در کلاس های ارف یکی از سازهای مرسوم و مورد استفاده می باشد. استفاده از فلوت ریکوردر در آثار آهنگسازانی چو باخ، ویوالدی و هندل به چشم می خورد.

تاریخچه فلوت ریکوردر

تاریخچه فلوت ریکوردر را می توان از سده هفدهم و با شروع به کار گیری آهنگسازان آن دوره از این ساز در نظر گرفت. البته قبل از به کار گیری آهنگسازانی چون باخ و هندل و… از ریکوردر در آثار ارکسترال خود، این ساز وجود داشته و اجراهای تک نوازی صورت می گرفته است.

ساز فلوت از سازهای نخستین به حساب می آید. باید توجه ذاشت که به مانند بسیاری از سازهای دیگر، این ساز نیز در طول تاریخ دچار تغییراتی شده است. این تغییرات آنچنان زیاد نبوده و در اصل ساختار ابتدایی ساز به جا مانده است.

در ابتدا و پیش از ورود ساز به ارکسترها، از فلوت ریکوردر در مراسم های آیینی و مذهبی نیز بسیار استفاده می شده است. پس از گذشت سالیان و ورود ساز به ارکسترها، آهنگسازان بسیاری ازریکوردر در آثار خود استفاده کردند.

مدت زمان یادگیری فلوت ریکوردر

مدت زمان یادگیری فلوت ریکوردر به مانند دیگر سازها رابطه مستفیم با میزان تمرین و علاقه متقاضی خواهد داشت.  اما با توجه به خصوصیات این ساز معمولا بین 3 تا 6 ماه نتیجه اولیه و اجرای قطعات به صورت ابتدایی حاصل می شود.  پس از این مدت نیز اجرای قطعات با تکنیک های بیشتر صورت می پذیرد. لازم به ذکر است با توجه به اینکه فلوت ریکوردر سازی است بادی لذا در ابتدای کار نیاز به فراگیری اصول تنفس و کاربرد آن در حین اجرای ساز می باشد.

آموزش سازدهنی در کرج

هزینه کلاس فلوت

هزینه کلاس فلوت ریکوردر بنا به نرخ مصوب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت سالیانه به تمامی آموزشگاه های آزادی هنری موسیقی ابلاغ خواهد شد که آموزشگاه موسیقی ملودی نیز بر اساس ابلاغیه مذکور اقدام به دریافت شهریه می نماید لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آموزشگاه موسیقی ملودی از طریق لینک تماس با ما در ارتباط باشید.

قیمت فلوت ریکوردر

قیمت فلوت ریکوردر با توجه به ساخت این ساز از جنس پلاستیک فشرده نسبت به ساز های دیگر بسیار ارزان قیمت و در دسترس خواهد بود. اما نمونه های چوبی این ساز نسبت به نمونه کاوچویی گران قیمت تر است که البته در انواع فلوت ریکوردر از جمله فلوت ریکوردر آلتو و یا باس قیمت آن متفاوت و بیشتر از دیگر انواع فلوت ریکوردر خواهد بود. فلوت ریکوردر برای دو سطح نوازندگی مبتدی و پیشرفته ساخته می شود. به همین دلیل پیش از خرید ساز بهتر است نیاز خود را ارزیابی کرده و برای این کار از فردی متخصص مشورت کنید.

جهت مشاوره و نیز کسب اطلاع از قیمت های فلوت ریکوردر می توانید با آموزشگاه موسیقی ملودی در ارتباط باشید

کلاس فلوت ریکوردر بزرگسالان

کلاس فلوت ریکوردر تنها برای کودکان نیست. این ساز نزد بزرگسالان نیز از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است. این ساز ارزان قیمت و جذاب بنا به صدای بسیار گیرا و گرمی که دارد بسیار خاطره انگیز است. یادگیری آن نیز بسیار ساده تر از نمونه های دیگر سازهای بادی است. حمل و نقل، تعمیر و نگه داری این ساز نیز بسیار آسان بوده و این ساز یکی از معدود ساز هایی است که در هنگام مسافرت می تواند ساز خوش صدا و محبوب همسفر شما باشد.

آیا فلوت ریکوردر سخت است

با توجه به اینکه فلوت ریکوردر از ساختاری به نسبت ساده تر از دیگر ساز های این گروه می باشد تکنیک های ابتدایی اجرای این ساز نیز ساده تر است. البته لازم به ذکر است که در مراحل حرفه ای این ساز بسیار دشوار خواهد بود. بخشی از میزان صحیح استخراج صدای مورد نظر به میزان دمش در این ساز بستگی خواهد داشت. این ساز دارای تکنیک های منحصر به فرد خود است. به مرور زمان می توان این تکنیک ها را فرا گرفت. لازم به ذکر است با توجه به هزینه کم این ساز در خرید و نیز عدم تعمیر و یا نگه داری پیچیده این ساز به نسبت دیگر ساز ها، فلوت ریکوردر می تواند گزینه ای مناسب برای فراگیری بوده چه اینکه حمل این ساز نیز بسیار راحت است. آموزش فلوت ریکوردر در کرج.

فلوت ریکوردر کودکان

فلوت ریکوردر بنا به حسب ابزار آموزشی در آموزش ارف بسیار در بحث آموزش موسیقی کودکان مورد نظر واقع گردیده است اما این بدان معنا نیست که بزرگسالان نمی توانند این ساز را فرا گرفته و یا این ساز برای بزرگسالان نمی باشد. همانطور که ذکر آن در بندهای پیشین آمد، این ساز بنا به ساختار ساده ای که در طراحی و اجرا دارد مورد پسند در بخش آموزش موسیقی کودکان شده است. اما این بدان معنا نیست که ملودی هایی که بزرگسالان از شنیدن و یا اجرای آن لذت می برند را نمی تون با این ساز فرا گرفته و اجرا کرد. لذا این ساز از گزینه های بسیار مناسب برای بزرگسالان و نیز کودکان است.

چرا در موسیقی کودکان از فلوت ریکوردر استفاده می کنند

این ساز بنا به ساختار بسیار ساده ای که در اجرا و نیز استخراج اصوات دارد بسیار مورد پذیرش در موسیقی کودکان بوده دلیل این امر را می توان دارا بودن زبانه ثابت، داشتن سوراخ های منفرد، کم حجم بودن و سبک بودن، استخراج اولیه صوت بدون تنش و … عنوان کرد که البته در موسیقی کودکان نت نگاری این ساز نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در دوره متوسطه موسیقی کودکان مورد آموزش قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است بنا به قواعد ثابت و بسیار ساده ای که این ساز دارد بسیار مورد توجه مربیان و مدرسان موسیقی کودک و نیز کودکان است. آموزش فلوت ریکوردر در کرج.

از بخش بلاگ آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید

همینطور از ویدئوهای متنوع در اینستاگرام آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید