آموزش ویولن در کرج

آموزش ویولن در کرج گوهردشت زیر نظر استاد شبنم عباسی کارشناسی ارشد گرایش نوازندگی ساز جهانی / ویولن از دانشگاه هنر. دارای کارت صلاحیت تدریس گرایش ویولن، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فارغ التحصیل رتبه اول کارشناسی ارشد و کسب رتبه استعدادهای درخشان از بنیاد ملی نخبگان.

آموزش ویولن با استاد شبنم عباسی

متولد 1370 شروع فعالیت هنری خود را از 11 سالگی نزد اساتید در سطح کشوری چون یاور مهدی پور، مرجان قنبری مهر، پدرام فر یوسفی، پندار پارسی، ایمان فخر، پویا خوش آهنگ و … آغاز کرد. ایشان کارشناس ارشد موسیقی در گرایش نوازندگی موسیقی جهانی گرایش ویولن از دانشگاه هنر تهران و فارغ التحصیل کارشناسی نوازندگی در گرایش موسیقی جهانی گرایش ویولن از دانشگاه هنر تهران بوده و همچنین ایشان در مستر کلاس های گوناگون از جمله الکساندر هالوپسیس ( استاد و مدیر گروه دپارتمان پیانا آتن ) – دامیانو جورانا ( نوازنده و رهبر ارکستر جوانان جهان از ایتالیا ) و خانم آنا گوتووسکا ( استاد دانشگاه ام د و وین ) شرکت داشته اند.

آموزش ویولن در کرج

کلاس ویولن در آموزشگاه موسیقی ملودی

از کمترین سوابق اجرایی ایشان می توان به: اجراهای متعدد در جشنواره های موسیقی فجر- شب های موسیقی ایران- آموزشگاه آزاد هنری موسیقی – کسب مقام دوم در دانشگاه هنر – کلیسای آلمانی زبان های تهران – تالار رودکی و تالار وحدت اشاره کرد. از دیگر سوابق ایشان می توان از همکاری با ارکستر دانشگاه هنر در جشن 50 سالگی دانشکده سینما و تاتر در تالار ایوان شمس و همکاری با ارکستر های کلاسیک گیلان کوارتت کلاسیک نوازان ارکستر رسا گروه کر تهران ارکستر دماوند و ارکستر فیلارمونیک تهران و… نام برد.

از بخش ساز شناسی آموزشگاه موسیقی ملودی از طریق لینک زیر نیز دیدن نمایید

دیگر سوابق استاد شبنم عباسی

همچنین خانم شبنم عباسی داوری بخش موسیقی غربی از سال 1394 تا سال 1398 در مسابقات استانی آموزش و پرورش اشاره کرد. آموزشگاه موسیقی ملودی سال ها افتخار همکاری و استفاده از وجود این استاد ارجمند را دارد. همچنین طبق نظر سنجی های دوره ای ایشان از نظر تعامل با هنرجویان و نیز انتقال مطالب به شیوه علمی و عملی بالاترین رضایت را نزد هنرجویان ویولن داشته اند.

مدت زمان آموزش ویولن

مدت زمان آموزش ویولن بستگی به میزان تمرین مستمر خواهد داشت اما نکته ای که متقاضیان در بدو آموزش می باید در نظر داشته باشند صداکشی این ساز می باشد. تمامی ساز ها در بدو آموزش دارای سختی هایی است که از آن جمله می توان به رسیدن به کیفیت مطلوب صدا دهی و صدا کشی آن است اشاره کرد. حال برخی از ساز ها هستند که دوره صداکشی آن ها طولانی تر بقیه ساز ها می باشد که در این بین ویولن از این دست سازها می باشد. علت این امر نوع تنظیم آرشه و نیز بدون پرده بودن و یا نامشخص بودن جایگاه قرار گیری انگشتان در ابتدای آموزش می باشد.

آموزش ویولن در کرج

اما پس از مدتی کوتاه که بین 1 ماه تا 2 ماه زمان بر خواهد بود، صدای ساز با تمرینات مناسب به کیفیت مورد نظر خواهد رسید. اما این بدان معنا نیست که در طول این مدت زمان هیچ ملودی و یا آهنگی را نیاموزید بلکه با توجه به کتاب های استانداردی که در آموزش از آنها استفاده می کنند، ملودی هایی با شیوه اجرایی ساده در اختیار هنرجویان این گرایش قرار خواهد گرفت. پس از این مدت زمان، ویولن نیز به مانند بقیه سازها زمانی بین 3 تا 5 سال زمان اتمام رپرتوار آموزشی را طلب خواهد کرد اما مطمئنا هنرجویان پس از گذشت 3 ماه تغییراتی را در نوازندگی خود احساس کرده که با گذشت زمان و فراگیری تکنیک های اجرایی و کسب مهارت های بیشتر قدرت و شفافیت صدادهی بیشتر و نوازندگی قدرتمندی را از هنرجویان انتظار خواهیم داشت.

آموزش ویولن در کرج

ویولن کودکان

آیا کودکان در رده های سنی زیر 7 سال نیز می توانند این ساز را اجرا کنند؟ جواب مثبت است. البته لازم به توضیح است که آموزش ویولن کودکان بر اساس رپرتوار کودکان بوده و تدریس در زمینه ویولن کودکان نیاز به مهارت آموزشی در این خصوص خواهد داشت که خانم شبنم عباسی در این خصوص از مهارت لازم برخوردار بوده و بر اساس پداگوژی متعارف دوره مختص کودکان را آموزش می دهند. همچنین ساز ویولن برای کودکان نیز در ابعاد مختلف دو چهارم سه چهارم و چهار چهارم در بازار موجود بوده که بنا به صلاح دید استاد ساز مربوطه می بایست تهیه گردد.

از چه سنی ویولن را می توان یاد گرفت : 

ویولن را از رده سنی 3/5 الی 4 سال به بالا می توان فرا گرفت اما کودکانی که در این رده سنی هستند می بایست در مشاوره های لازم حضور داشته و استاد نیز مشاوره و جلسات توجیهی با والدین و نیز صحبت هایی را جهت شروع قبل از برگزاری کلاس با کودک داشته باشد. لازم به ذکر است که برای کودکان در این رده سنی اندازه ویولن به نسبت استاندارد کوچکتر می باشد. اندازه های ویولن در سه سایز یک دوم – سه چهارم و چهار چهارم که ویولن استاندارد در اندازه می باشد در بازار موجود است.

آموزش ویولن در کرج زیر نظر استاد شبنم عباسی در آموزشگاه موسیقی ملودی

خرید ویولن

خرید ویولن و تمامی سازهای کلاسیک غربی به دو شکل دست ساز و دارای برند موجود می باشند. متقاضیان می توانند بسته به نوع هزینه کرد انواع مختلف ویولن را تهیه نمایند. البته لازم به ذکر است که در مارک های برند نیز کیفیت ها می توانند متفاوت باشند اما نکته مهم در انتخاب ساز هزینه آن می باشد که مطمئنا با بالا رفتن هزینه کیفیت آن نیز بیشتر خواهد شد. در خصوص ساز های دست ساز کمی بحث از لحاظ قیمت گذاری تخصصی تر خواهد شد.

آموزش ویولن در گوهردشت کرج

انواع ویولن 

ویولن از خانواده زهی آرشه ای ها است که در این خانواده سه نوع دیگر نیز عرض اندام می کنند. ویولن آلتو – ویولن سل یا چلو – کنتر باس – ویولن دارای زیرترین صدا در بین این خانواده می باشد. البته لازم به ذکر است که تمامی انواع این خانواده دارای شکلی مشابه می باشند. اما در کنتر باس بسیار به ندرت از آرشه استفاده می کنند. ویولن آلتو کمی بزرگتر از ویولن و چلو بسیار بزرگتر از ویولن است به گونه ای که این ساز را با استفاده از میخی که در انتهای این ساز تعبیه شده است روی زمین گذاشته و اجرا می کنند و کنترباس بزرگترین در این خانواده است که می بایست بر روی صندلی پایه بلند و یا ایستاده آن را نواخت.

درباره ما

با ما از طریق لینک زیر در تماس باشید

تماس با ما

از نمونه اجراهای اساتید در instagram آموزشگاه موسیقی ملودی دیدن نمایید

استاد ویولون در گوهردشت کرج