آموزش گیتار در کرج 

آموزش گیتار در کرج گوهردشت زیر نظر استاد آسیه استاد زاده، ایشان متولد 1369 و از 12 سالگی شروع به فراگیری گیتار نمودند. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی رشته نوازندگی جهانی گرایش گیتار و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه هنر هستند. همچنین از اساتید هنرستان موسیقی کرج در گرایش گیتار و دارای کارت صلاحیت تدریس از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشند. از جمله اساتید ایشان می توان به علیرضا تفقدی- پدرام فلسفی- آیلین ارجمند- مهرداد پاکباز اشاره کرد.

کلاس گیتار با استاد آسیه استاد زاده

از سوابق اجرایی ایشان می توان به شرکت در ارکستر گیتار پردام فلسفی از سال 1393 اجرا در تالار رودکی – اجراهای مختلف در تهران و کرج به صورت سولو و ارکسترال- شرکت در جشنواره های مختلف از جمله شرکت در جشنواره گیتار دشستان و کسب مقام اول در این جشنواره- تدریس در گرایش های سلفژ، تئوری موسیقی و گیتار در آموزشگاه های مختلف تهران و کرج

آموزش گیتار در کرج

آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی ملودی

آموزش گیتار در کرج و گوهردشت به صورت تخصصی در دو گرایش کلاسیک و پاپ زیر نظر استاد آسیه استاد زاده در آموزشگاه موسیقی ملودی و آموزش تخصصی گیتار برای بانوان در رده های سنی کودکان و بزرگسالان

از اساتید آموزشگاه موسیقی ملودی بیشتر بدانید

آشنایی مختصر با ساز گیتار

آشنایی مختصر با ساز گیتار برای علاقمندان به آموزش گیتار در کرج گوهردشت: این ساز دارای 6 سیم از جنس های فلزی و نایلونی می باشد. این ساز در ابعاد مختلف برای رده های سنی مختلف طراحی و ساخته شده است. از جمله این موارد میی توان به ساز یک دوم – سه چهارم و چهار چهارم اشاره کرد. این ساز از جمله دست سازهایی است که هم می توان با آن ملودی و هم هارمونی اجرا نمود که این عمل این ساز را بسیار جذاب نموده است. همچنین این ساز را می توان به عنوان یک ارکستر کوچک تشبیه نمود.

آموزش گیتار در کرج گوهردشت

سبک های گیتار

سبک های گیتار: سبک ها و مکتب های مختلفی را می توان در گیتار از جمله گیتار کلاسیک، گیتار پاپ و گیتار فلامنکو اشاره نمود. تمامی این سبک ها در گیتار نایلونی قابل اجرا می باشد. از دیگر سبک های گیتار می توان به گیتار آکوستیک اشاره نموده که گیتار آن دارای 6 سیم فلزی بوده و کمی نیز از گیتار نایلونی بزرگتر می باشد. همچنین در این نوع گیتار سبک جز بسیار رایج و متداول است.

چگونه گیتار یاد بگیریم

چگونه گیتار یاد بگیریم؟ این سوالی است که بسیاری از علاقه مندان به ساز گیتار و آموزش گیتار از خود می پرسند. برای فراگیری این ساز نیاز است تا تمرین و ممارست و همچنین صبر کافی داشته باشند. باید توجه داشت که یادگیری تعدادی از آهنگ ها به معنای یادگیری گیتار نبوده و فراگیری این ساز ترجیحا می بایست به صورت آکادمیک باشد. هرچند اصول اولیه در آن دارای اهمیت ویژه ای بوده اما این بدین معنی نیست که در آموزش این ساز حتما باید این اصول را به طور کامل فرا گرفت چه اینکه می توان این اصول را موکول به زمان کرده و به مرور زمان مسائل و موارد مربوطه را فرا گرفت.

آموزش گیتار در کرج

نت نگاری گیتار

نت نگاری گیتار را به روش های مختلفی انجام می دهند از جمله روش تبلچر. روش تبلچر معمولا در گیتار پاپ بسیار رایج و معمول است. در این روش نت نگاری به روش مرسوم وجود نداشته و بدین شکل عمل می کند که شش سیم گیتار روی کاغذ رسم شده و پرده بندی ها با عدد روی هر سیم مشخص می گردد. آموزش و فراگیری در این روش بسیار راحت بوده و هنرجویان به راحتی می توانند از این سیستم نگاری جهت فراگیری استفاده نمایند. روش مرسوم دیگر نت نگاری بر روی 5 خط حامل می باشد که دارای قوانین خاص خود است.

انواع گیتار

انواع گیتار را می توان گیتار نایلونی- گیتار آکوستیک- گیتار الکتریک- گیتار باس- هالوبادی اشاره نمود. البته لازم به ذکر است که در انواع گیتار الکتریک و نیز گیتار آکوستیک مارک ها و برندهای دیگری نیز مطرح هستند.

آموزش گیتار در کرج گوهردشت

قیمت کلاس گیتار در کرج

قیمت کلاس گیتار در کرج هر ساله با توجه به نرخ ابلاغی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان تعریف و به آموزشگاه های موسیقی  ابلاغ می گردد لذا این آموزشگاه نیز بر اساس تعرفه ابلاغی هر ساله نسبت افزایش و یا تعریف شهریه اقدام می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با آموزشگاه موسیقی ملودی با اشاره بر روی لینک تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش گیتار در کرج

قیمت گیتار

قیمت گیتار بر اساس میزان هزینه ای که به آن اختصاص می دهید، می توان تهیه نمود. اما توصیه بر تهیه گیتار مناسب برای نوآموزان و یا هنرجویان است. چرا که اگر ساز دارای کیفیت مطلوبی در استخراج صدا باشد مطمئنا می تواند شما را علاقه مند تر نموده و شما را به تمرین بیشتر ترغیب نماید. همچنین توصیه می گردد برای آن دست از هنرجویانی که متقاضی شرکت در دانشگاه و یا هنرستان موسیقی هستند تهیه گیتار های دست ساز ایرانی توصیه می گردد. به شدت توصیه می شود گیتار رنگ شده تهیه نفرمایید.

آموزش گیتار در کرج در آموزشگاه موسیقی ملودی

کتاب آکورد گیتار

کتاب آکورد گیتار یکی از کتاب های آموزش گیتار بوده و در کلاس گیتار نیز مورد استفاده قرار می گیرد، مجموعه ای از آکوردهای اجرایی روی گیتار به همراه شکل های آن است. که از این کتاب می توان برای آهنگ های پاپ استفاده نمود و تمرین آکورد نوازی و همنوازی با گیتاریست دیگر است. کتاب آموزش گیتار بسیاری وجود دارد که می توان به کتاب کریستوفر پارکنینگ – ترانه های آفتاب – کتاب گیتار آکسفورد – فصل بی برگی و….

کتاب آموزش گیتار کودکان

کتابی به نام گیتار من در 4 جلد که دارای آهنگ هایی برای کودکان بر روی گیتار است و همراه با نقاشی و رنگ های کودکانه برای سنین پیش دبستانی و یا 6 سال به بالا مورد استفاده قرار می گیرد. این کتاب همراه با یک سی دی ارائه می گردد که تمام قطعه های این کتاب بر روی این سی دی ضبط شده است.

مارک خوب گیتار

مارک خوب گیتار یاماها – الحمرا – کویین کا و … که این برندها به نصبت شناخته تر شده بوده و معمولا برای هنرجویان مبتدی در آموزش گیتار در کرج مورد استفاده قرار می گیرد

چگونه گیتار را یاد بگیریم

یادگیری گیتار بنا به صدای گرم و مطلوبی که دارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان، علاقمندان موسیقی و آموزش گیتار قرار گرفته است. در این بین با توجه به اینکه صدای گیتار به مانند برخی دیگر از سازها مانند ویولن و یا سنتور به راحتی استخراج می گردد، هنرجویان این گرایش را بیش از پیش مشتاق تر می نماید. یادگیری گیتار نیز به مانند دیگر سازها در صورت تمرین مستمر و پیگیری کلاس ها راحت می باشد اما در صورتی که تمرینات مستمر ملاک عمل در بین هنرجویان و علاقمندان این گرایش نباشد، یادگیری این ساز بسیار دشوار به نظر خواهد رسید. هرچند شاید در ابتدای مسیر یادگیری گیتار به نظر راحت متصور گردد.

آموزش گیتار در کرج و گوهردشت به صورت تخصصی در آموزشگاه موسیقی ملودی

آکورد در گیتار

یکی از خصایصی که گیتار را جذاب می نماید و هنرجویان را علاقمند به کلاس گیتار، ارائه آکوردهای بسیار در این ساز می باشد. آکورد به تعدادی از نت هایی که به صورت همزمان اجرا می گردد گفته می شود. این نت ها حداقل سه نت می باشد. هرچند که بیش از این تعداد نیز بسیار رایج است. گرفتن آکورد در گیتار به این شکل است که انگشتان دست چپ بر روی پرده و یا پرده های مشخص و تعریف شده ای از گیتار قرار گرفته و دست راست با تکنیک های مختص و متفاوت تعداد و یا کل سیم های گیتار را به صدا در می آورد. در این شکل تعداد نت های تعریف شده و مشخصی به صورت همزمان و یا پی در پی شنیده می شود. که به در صورت همزمانی اجرا آکورد و در صورت اجرای پی در پی آرپژ گفته می شود.

از بخش ساز شناسی سایت آموزشگاه موسیقی ملودی بازدید نمایید

پرده بندی در گیتار

پرده بندی در تمامی سازهایی که دارای دسته می باشند قرار دارد. این پرده بندی 19 عدد از جنس فلز می باشد. با استفاده از محاسبات ریاضی به صورت متوالی و با اندازه های خاص بر روی دسته گیتار قرار گرفته اند. هر پرده یا فرت دارای صدا و نت منحصر به فرد خود می باشد که در شرایطی به صورت کاملا همسان و دارای فرکانس کاملا یکسان با پرده ای دیگر قرار می گیرد. برای گرفتن نت مورد نظر و اجرای آن ابتدا نت به اصطلاح دست باز یا سیم دست باز را شناخته که در اینجا سیم اول گیتار می است و سپس بنا به قاعده ی تئوریک فواصل، با گرفتن پرده اول نت فا استخراج می گردد. اگر پرده یا فرت بعد از نت فا را رها کرده و به سراغ پرده سوم برویم، با گرفتن آن پرده نت سل حاصل می شود.

آموزش گیتار در کرج گوهردشت

قاعده پرده بندی

در آموزش گیتار و کلاس گیتار بنا به اصول تئوریکی که مرتبط با مبحث فواصل در موسیقی است، پرده بندی در تمامی سازها از اصول ریاضی تبعیت می کند. لذا برای اینکه نت های هر پرده شناسایی شود نیازمند فراگیری اصول اولیه در گیتار است. اما بنا به یک اصل کلی تمامی نت ها به غیر فاصله می تا فا و سی تا دو – یک پرده هستند.

فواصل و پرده بندی گیتار

فواصل یا نت هایی که دارای یک پرده هستند به صورت یک در میان بایستی گرفته شوند. مثلا اگر بخواهیم نت دو تا ر را روی پرده گیتار بگیریم به این شکل اقدام می کنیم که زمانی که بر روی پرده دو بنا به ترتیبی که در بند قبلی به آن اشاره شد یک پرده را از نظر پنهان و پرده بعدی را می گیریم تا نت ر به صدا در بیاید. البته این مهم بر روی یک سیم کاربرد دارد. در صورتی که به نت می به فا و یا سی به دو را بخواهیم اجرا کنیم پرده بعدی را بدون حذف کردن گرفته و اجرا می کنیم.

آموزش گیتار در کرج گوهردشت

ادامه مطلب پرده بندی

باید توجه نمایید که در گرفتن نت های پی در پی در گیتار مثلا دو ر می فا و… الزاما بر روی یک سیم اقدام نخواهیم کرد بلکه برای پرش از یک نت به نت دیگر می توان از سیم های دیگر نیز استفاده کرد. این قاعده بنا به تفسیری که دارد نیازمند فراگیری در کلاس و حفظ قواعد بر نکاتی است که استاد در کلاس گیتار و آموزش گیتار ارائه می نماید. لذا توضیح این مورد در این بخش به نوعی بسیار دشوار و دور از تصور جهت یادگیری خواهد بود.

آموزش گیتار در کرج گوهردشت

از سایت pinterest آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید

از بخش بلاگ آموزشگاه موسیقی ملودی نیز دیدن نمایید

استاد گیتار خانم در کرج

استاد گیتار خانم در کرج آموزشگاه موسیقی ملودی تخصصی ترین آموزشگاه موسیقی در کرج گوهردشت زیر نظر استاد آسیه استاد زاده از بهترین نوازندگان گیتار در کرج و گوهردشت و از نوازندگان و مدرسان برتر کرج در زمینه آموزش گیتار.